Rio Secreto.

Назад до блогу

Уже давно зрозуміло, що Мексика - це не лише смачні такоси, темпераментні маріачі, великі самбреро і розмальовані черепи. У цій країні надзвичайно багато унікальних природних скарбів. Чого тільки вартий півострів Юкатан із чарівним побережжям Рів'єра-Майя, сенотами, островами, руїнами та пірамідами. І є ще дещо, про що неможливо не розповісти - це РІО СЕКРЕТО!

Rio Secreto.

У перекладі з іспанської мови El Rio Secreto означає «секретна ріка» і вона дійсно захована від сторонніх очей. Ця підземна річка була відкрита не так давно (2006 р.) і при цьому абсолютно випадково. Знайшов її мексиканець, який намагався піймати ігуану. Він слідкував за ящіркою аж поки та не сховалась у велику дірку в землі....

Rio Secreto.

Чоловік наважився спуститись туди і був надзвичайно вражений від того, що побачив. Спершу, він вирішив, що знайшов простий сенот, проте згодом виявилось, що це незвичайна підземна річка протяжністю 15 кілометрів.

Rio Secreto.
Rio Secreto.
Rio Secreto.

Не буду обманювати, побувати у Ріо Секрето - задоволення не з дешевих. Розраховують в Мексиці на багатих іноземних туристів, які можуть собі дозволити такі витрати. Ми не багаті іноземні туристи, але спеціально відкладали гроші кілька місяців, аби туди потрапити.

Rio Secreto.

Тільки прийшли на територію Ріо Секрето і одразу сюрприз! Користуватись своєю камерою там заборонено, такі послуги надає їхній місцевий фотограф і, не важко здогадатись, за шалену суму, яку (а як же інакше?!) озвучують по завершенню екскурсії і дорівнює вона вартості квитка за вхід. Звісно, на вас не тиснуть і не наполягають купувати світлини, лише так, між іншим, зауважують, що це "пам'ятка на все життя"...

Rio Secreto.

Словом, Ріо Секрето - це можливість спуститись в невідомість, де в абсолютній темряві за наявності невеличкого ліхтарика відкрити для себе захоплюючий підземний світ незайманий протягом кількох тисяч років... Направду, це дивовижно. 

Rio Secreto.
Rio Secreto.

Ця система печер формувалася століттями. Кажуть, колись вона була морським дном. Ріо Секрето знаходиться всього в кільокох кілометрах від містечка Playa del Carmen. Це, безумовно, найдовша частково затоплена печера на півострові Юкатан.

Rio Secreto.
Rio Secreto.

Величезні сталактити і сталагміти  ростуть тут вже мільйони років...

Rio Secreto.

Температура води ніколи не опускається нижче +24

Rio Secreto.

А коли повністю вимкнути ліхтарики, лягти на поверхню води і розслабитись, навіть медитувати не треба...

Rio Secreto.
Rio Secreto.

Екскурсію для нас проводив гід Рене. Він добре знав англійську. І був дуже дружнім. А ще лякав нас своїм чорним мексиканським гумором, мовляв, якщо раптом щось трапиться, то виживе тільки він і я.

Rio Secreto.

Так виглядає один із входів у Ріо Секрето в дощову погоду.

Rio Secreto.

Мені дуже подобається.... ця річка і її секрети....

Rio Secreto.

Залиште коментар

Ім'я (обов'язково)
Email (не буде опублікований) (обов'язково)